SpurTex® PP Standart nanorouška

Nanorouška SpurTex® PP Standard; 50 ks

Kód: 1730
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: CZ-ST
Kategórie: Rúška, respirátory, polomasky
Vaša cena:
58 € s DPH
47,93 € bez DPH
ikona
ikona

Nanorouška SpurTex® PP Standard je 5-vrstvová rúško s vysoko účinným filtračným nanomateriál. Vysolá efektivita filtrácie (BFE 99,73%), chráni nositeľa pri šírení vírusovej nákazy. Nanouroušky sú jednorazové, ale vďaka možnosti sterilizácie dezinfekciou vyrobenú priamo na nanovlakenné produkty, možno nanořoušky v najnutnejších prípadoch 2-3x sterilizovať a znovu použiť. Nanorouška má zabudovaný tvarovacie pliešok, vďaka ktorému maska perfektne doľahne okolo nosa a tiež biele gumičky z nylonu

Nanorouška je zaradená do triedy II certifikovaná podľa EN 14683.

 

Standartní 3vrstvá rouška    Nanorouška 
✓    pohodlné nošení ✓  
✓   příznivý cena ✓  
x pětivrstvá ochrana ✓  
x nanovlákno ✓  
x mechanická filtrace ✓  
x vysoká prodyšnost ✓  
x záchyt virů až 80% ✓  

 

Bežná zdravotnícke rúška a nanovlákenná rúška

Kým sa obyčajné zdravotnícke rúška skladajú z troch netkaných textílií, nanoroušky spolu s vrstvou netkaných textílií obsahujú nanovlákenné membrány, ktoré zachytávajú väčšie množstvo vírusov a baktérií. Dôvod prečo obyčajné zdravotnícke rúška stráca svoju účinnosť je elektrostatické nabíjanie jednej z vrstiev. Nabíjaním tejto vrstvy získava zdravotnícke rúška zvýšenú účinnosť ochrany. Avšak vlhkosť elektrostatika vybíja, a tým pádom stráca rúška po niekoľkých desiatkach minút nosenie účinnosť záchytu baktérií a vírusov. Nanoroušky pôsobením vlhkosti nestráca svoju účinnosť. 

Na rozdiel od bežných zdravotníckych rúšok majú nové nanoroušky filter z nanovlákien, ktorý chráni pred prienikom vírusov obojsmerne a chráni tak nielen okolia užívateľa rúšok, ale aj ich nositeľa. 

 

Priemyselný respirátor a nanovlákenný respirátor

Nosením priemyselných respirátorov nechráni nositeľ svoje okolie. Priemyselné respirátory sú navrhnuté tak, aby chránili jeho nositeľa proti vdýchnutiu nečistôt pri veľkom priemyselnom znečistení. Keďže majú tieto respirátory výdychové ventily, vďaka ktorým odchádza vydychovaný vzduch, prepúšťa tak do svojho okolia nielen vydychovaný vzduch ale aj ďalšie baktérie a vírusy, ktoré respirátor nezachytí. Nosením priemyselných respirátorov nositeľ nechráni svoje okolie a nezabraňuje nijako šírenie vírusov a baktérií v jeho okolí.

Nanoroušky však žiadne výdychové ventily nemajú. Nositelia nanouroušek vydychovaním aj nadechováním filtrujú vzduch cez nanovlákennou membránu, a tým bráni prieniku baktériám a vírusom (dovnútra / von) do jeho okolia.

Životnosť bežných zdravotných rúšok a priemyselných respirátorov je približne niekoľko desiatok minút, a tým pádom prichádza k veľkej spotrebe danej komodity. Nanovlákenné rúška svojou konštrukciou a materiálom umožňujú nositeľovi ochranu po celú dobu ich pracovnej smeny. 

 

Životnosť a ekonomický pohľad

Pri nákupe väčšieho množstva bežných zdravotníckych rúšok či priemyselných respirátorov sa často táto komodita presúva do skladov. Bohužiaľ vplyvom času stráca rúška a respirátory svoju účinnosť. Elektrostaticky nabité textílie absorbujú vlhkosť a tým sa vybíja. Väčšinou sa tak životnosť daných rúšok pohybuje do dvoch rokov. Po uplynutí tejto doby stráca účinnosť a tým pádom prestávajú spĺňať požiadavky európskych noriem. 

Rúška s nanovlákennou membránou majú 5x väčšiu životnosť. Nanovlákenné respirátory je možné skladovať aj 10 rokov a stále si zachovajú svoju účinnosť pri ochrane nositeľa a jeho okolie v prevencii proti šíreniu vírusových nákaz.

Pri pohľade na životné prostredie a ekonomickú výhodu skladovanie sú nanovlákenné rúška skvelou voľbou.

 

Filtračná trieda FFP2
Materiál Ochranná trojvrstvová respiračné rúško s nanovlákennou membránou
Tvarovací drôtik Áno
Úchyt biele gumičky z nylonu
Zákony, normy, vyhlášky EN 14683