Kidde 29HD detektor požiaru a dymu s alarmom

Detektor dymu Kidde 29HD; optická technológia detekcie - reaguje rýchlejšie na požiar; funkcie TEST a HUSH; 9 V - alkalická batéria (súčasťou balenia); záruka 5 rokov

Kód: KIDDE-29HD
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: CZ - S
Kategórie: Detektory požiaru a dymu
EAN: 0047871298372
Vaša cena:
13,99 € s DPH
11,56 € bez DPH
ikona
ikona

Prečo si detektor zaobstarať?

Optický fotoelektrický detektor požiaru a dymu Kidde 29HD je určený na nepretržité monitorovanie ovzdušia na prítomnosť dymu a ohňa.

 

Čo všetko detektor dokáže?

Vďaka fotoelektrickej technológii detekcie reaguje hlásič rýchlejšie na požiar v prvej fáze, kedy je produkované veľké množstvo viditeľného dymu bez otvoreného ohňa, ako je dym z tlejúcich predmetov. V prípade požiaru sa automaticky spustí akustický signál 85 dB, pričom zariadenie signalizuje aj opticky pomocou indikácie červenej LED diódy. Hlásič požiaru je vybavený testovacím tlačítkom TEST pre kontrolu správneho fungovania zariadenia a funkciou HUSH pre príležitostné stíšenie požiarneho hlásiča pre prípady falošného hlásenia. Stlačenie tlačidla spôsobí okamžitú deaktiváciu alarmu, na dobu asi 10 minút, zníženie citlivosti obvodov a vypnutie akustickej signalizácie hlásiča. Tlačidlo HUSH používajte iba vtedy, keď poznáte príčinu aktivácie hlásiča (pri varení alebo vyprážaní). Po cca 10 minútach od deaktivácie detektora sa automaticky resetuje do pôvodného nastavenia pre monitorovanie nebezpečenstva požiaru. Ak v miestnosti zostane vysoká koncentrácia dymu, môžete stlačiť tlačidlo Hush opakovane a to až do okamihu keď je miestnosť riadne odvetraná. Tento model je vybavený najmodernejším fotoelektrickým senzorom Kidde. Detektor má vstavaný automatický riadiaci systém monitorujúci výkonnosť medzi ostatnými súčasťami zariadenia ako je senzor, batérie či vnútorné obvody. Prípadné zistenie závady alebo nízkeho napätia batérie Vám zariadenie oznámi akusticky aj vizuálne.

 

Ako ich detektor napájaný?

Batériová prevádzka umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu a zabezpečuje riadne fungovanie zariadenia bez ohľadu na napätie (napríklad pri výpadku prúdu). Hlásič možno umiestniť do kuchyne a jej blízkosti, do obývačky, jedálne, spálne, chodby, kotolne, pivnice, na povalu a všade tam, kde používate elektrické zariadenia, ako sú elektrické sporáky, atď. Na detektor je poskytovaná záruka 5 rokov.

 

Kam detektor inštalovať?

Vďaka jeho modernej konštrukcii je možné ho inštalovať aj na miesta s potenciálnou možnosťou náhodnej aktivácie snímača "falošného poplachu", napríklad v blízkosti kuchyne a podobne. Je vybavený aj špeciálnym zámkom na ochranu proti náhodnej demontáži prístroja či už deťmi alebo prostredníctvom tretích osôb.

 

* Certifikovaný podľa normy: CE 0786-CPD-20733

Alarm Akustický alarm 85dB a opticky (pulzuje červená LED dióda)
Funkcia HUSH funkcia pre prechodné umlčanie požiarneho hlásiča pre prípad planého alarmu
Funkcia Test / Reset funkcia kontroly a údržby zariadení
Hmotnosť 0,138 kg
Inštalácia na strop či stenu
Napájanie batérie DC 9V - lítiová batéria - až na 5 rokov prevádzky
Pracovná teplota + 4,4 ° C - + 37,8 ° C
Prevádzková vlhkosť až 93% relatívnej vlhkosti (RH)
Schválenie UL, VDS - G206007 - ČSN-EN 14604
Skladovacie podmienky teplota: -20 ° C - + 60 ° C Vlhkosť: 5% - 95% RH
Životnosť batérie 5 písm
Známky CE 0786-CPD-20733