Kidde 29HD-L detektor požiaru a dymu s alarmom

Certifikovaný autonómny hlásič požiaru a dymu s napájaním na lítiovú batériu; pokročilý fotoelektrický / optický senzor; jednoduchá inštalácia na stenu al

Kód: A0065
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: CZ - S
Kategórie: Detektory požiaru a dymu
EAN: 0047871072699
Vaša cena:
15,60 € s DPH
12,89 € bez DPH
ikona
ikona

Prečo si detektor zaobstarať?

Dymový detektor Kidde 29HD-L so zabudovaným alarmom je výborný ako prevencia do domácnosti. Nepretržite monitoruje okolie a detekuje prítomnosť dymu a ohňa, napríklad v situáciách, keď dochádza k pomalému horeniu, pri ktorom dochádza aj k niekoľkohodinovému tleniu, než sa rozhoria plamene.

 

Čo všetko detektor dokáže?

Pri zistení dymu v ovzduší spustí akustický i vizuálny / optický signál. Spustí poplach a bliká červená LED dióda. Je vysoko presný a odolný. Zariadenie vyniká vďaka pridaným funkciám ako kontrola prevádzkyschopnosti vnútorných obvodov, zabudovaný alarm, dočasné stíšenie (po 10 minútach sa detektor reštartuje do pôvodného nastavenia, ak v sledovaných priestoroch zostáva vysoká koncentrácia dymu, možno použiť tlačidlo dočasného stíšenie aj viackrát za sebou, čo umožňuje jeho inštaláciu aj v priestoroch, v ktorých je zvýšené riziko falošného spustenia, ako je napríklad kuchyňa a samozrejme detekcia vlastnej poruchy alebo konca životnosti pri vybíjaní batérií.

 

Ako ich detektor napájaný?

Vďaka použitiu optického / fotoelektrického senzora, má veľmi nízku spotrebu a je napájaný 1x 9 V lítiovou batériou s garantovanou životnosťou 5 rokov.

 

Kam detektor inštalovať?

Zrejme každý užívateľ ocení jednoduchú inštaláciu, údržbu a spoľahlivosť. Jednoduché umiestnenie v podstate kdekoľvek: v karavane, dome, byte, na lodi, jednoducho všade kde sa môžu nachádzať spaľovače fosílnych palív ako sú napríklad krby, kachle, plynové kotly, ohrievače, grily, benzínové generátory a ďalšie. Detektor inštalujte na strop alebo stenu. Balenie obsahuje aj inštalačný materiál a hlásič je zabezpečený špeciálnym zámkom zamedzujúcim náhodnú demontáž, ako ochrana pred deťmi alebo inými osobami. Odporúčame nainštalovať vždy aspoň jeden detektor v každom poschodí domu, a hlavne pred priestory určené na spanie alebo do ich bezprostrednej blízkosti. Zdvojnásobíte tak šancu prežitia osôb v prípade vzniku požiaru.

 

* Certifikovaný podľa noriem: UL, VDS - STN-EN 14604: 2005, CE

 

Výhody:

 • Vizuálna signalizácia vďaka červenej LED dióde
 • Opakovane použiteľná funkcia "Dočasné stíšenia", vďaka ktorej je možná inštalácia aj v priestoroch náchylných na falošné poplachy
 • Hlasná siréna až 85dB
 • Napájanie na 1x 9 V lítiovú batériu (súčasť balenia)
 • Životnosť 5-rokov
 • Optický (fotoelektrický) senzor: pokročilý, spoľahlivý, nízky odber energie
 • Nepretržitá analýza prítomnosti dymu a ohňa v ovzduší
 • Zabudované testovacie tlačidlo
 • Certifikovaný
 • Detekuje koniec životnosti batérie
 • Jednoduchá montáž aj údržba
Akustický signál Áno 85dB
Certifikácia UL, VDS - ČSN-EN 14604:2005, CE
Funkcia HUSH Áno
Funkcia Test / Reset Áno
Hmotnosť 0,138 kg
Napájanie 1x 9 V lítiová batéria (súčasť balenia)
Pracovná teplota +4,4 °C až +37,8 °C
Prevádzková vlhkosť Až 93 % relatívnej vlhkosti (RH)
Rozmery priemer - 102 mm, výška - 37 mm mm
Signalizácia konca životnosti Áno
Skladovacie podmienky Teplota: -20 °C až +60 °C / Vlhkosť: 5 až 95 % RH
Typ senzoru Fotoelektrický / optický
Zabezpečenie Špeciálny zámok na ochranu proti náhodnej demontáži
Životnosť batérie 5 rokov
Spôsob montáže Na stenu, strop