Radal CSA-FDW vonkajšej káblový detektor plameňa

Patentovaná technológia so 100 % účinnosťou detekcie tabakového plynu a dymu; detekcia nedovoleného fajčenia vo vonkajších priestoroch podliehajúcich rýchlemu odvetrávaniu

Kód: CSA-FDW
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kategórie: Detektory tabakového dymu a plameňa
Prepojenie detektorov:
Kábel 8 - 28 V
Kábel 6 V
Vaša cena:
359,60 € s DPH
297,19 € bez DPH
ikona
ikona
Na dotaz

Dymový káblový detektor CSA-FDW je zástupca z radu RADAL Cig-Arrete® SD Evolution. Táto rada ako jedna z prvých využíva rozšírenú technológiu detekcie. Systém RADAL Cig-Arrete® je dokonalým riešením a nástrojom správy objektov v presadzovanie a dodržiavanie povinnosti zákazu fajčenia, požiarnej prevencie a mnohých ďalších bezpečnostných rizík.

 

Kam je možné detektor inštalovať?

Je vhodný do menej kontrolovateľných miest, ako sú napr. verejné toalety, kabínky, šatne, diskrétne zóny, priestory vyhradené pre zamestnancov alebo verejné budovy, kde môže častejšie dochádzať k porušovaniu zákazu manipulovania s ohňom, či fajčenia tabakových výrobkov. Je vhodný do priestorov, ktoré sú vystavené občasnému dymu alebo pare. Rovnako tak je vhodný do otvorených priestorov ako sú vstupy, či výstupy z budov. Zariadenie môže byť inštalované samostatne alebo môže byť káblom prepojené s ďalšími zariadeniami ako sú napríklad detektory dymu a plameňa, PIR pohybu, opticko-hlasové signalizátory alebo riadiacie panely. Z dôvodu, že je CAS-GOF vhodný do miest, kde častejšie dochádza k porušovaniu predpisov a aby nedošlo k jeho mechanickému poškodeniu alebo odcudzeniu, odporúčame detektor zabezpečiť pomocou oceľového anti vandal krytu CSA-AVC3.

 

Čo všetko detektor dokáže?

Technológia dymového detektora CSA-FDW rýchlo a so 100% účinnosťou detekuje plameň zo zapaľovača vysoký už od 25 mm. Senzor tento plameň detekuje na vzdialenosť 6 m. Pri zistení dymu alebo tepla v ovzduší z plameňa spustí akustický i vizuálny / optický poplach. Citlivosť senzorov možno nastaviť výberom až z piatich režimov citlivosti. Softvér SmartWave© pre prehrávanie hlasových správ umožňuje výber zo 100 hlasových správ, nastavenie časového intervalu, hlasitosť a počet opakovaných prehrávaní. Tieto funkcie je možné nastaviť diaľkovým ovládačom CSA-IR2.

 

Ako je detektor napájaný?

GAS-GOV je napájaný externým napájacím modulom CSA-006, pomocou AC adaptéra CSA-SMPS alebo pomocou 4 kusov alkalických batérií typu AA.

 

* Certifikácia podľa noriem: CE, EQC

 

Výhody: 

  • Akustické upozornenie na koniec životnosti batérie
  • Možnosť režimu deaktivácie
  • Vhodný do priestorov vystavovaných občasnému dymu či pare
  • Určený ako pre vnútorné tak vonkajšie inštalácie
  • Patentovaná technológia detekcie tabakového dymu
  • Napájanie na externý napájací modul CSA-006 alebo alkalické batérie AA alebo pomocou AC adaptéra CSA-SMPS
  • Možnosť ovládania diaľkovým ovládačom CSA-IR2 (nie je súčasť balenia)
Akustický signál Áno, prostredníctvom prednastavených hlasových správ
Certifikácia CE, EQC
Citlivosť prijímača Vysoká / Stredne vysoká / Normální / Stredne nízka / Vypnuté
Hmotnosť 0,75 kg
Materiál GRP plast - vystužené vlákna
Napájanie DC, 4 ks alkalické batérie 1,5 V typu AA (batérie nie sú súčasťou balenia), pomocou AC adaptéra CSA-SMPS, pomocou externého napájacieho modulu CSA-006 alebo externého napájacieho boxu CSA-EBB
Pracovná teplota -10°C až +50°C
Prepojenie detektorov Kábel 8 - 28 V, Kábel 6 V
Prevádzková vlhkosť 0 až 90 % RH, nekondenzujúca
Rozmer výrobku 198 x 152 x 78 mm
Signalizácia konca životnosti Áno, hlasová správa
Spôsob montáže Na stenu, strop