Radal CSA-GOV káblový detektor cigaretového dymu

Patentovaná technológia so 100% účinnosťou detekcie tabakového plynu a dymu; napájanie batériami alebo z el. siete; vhodným riešením pri presadzovaní a dodržiavaní povinnosti

Kód: CSA-GOV
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: CZ - S
Kategórie: Detektory tabakového dymu a plameňa
Prepojenie detektorov:
Bezdrôtový
Kábel 8 - 28 V
Kábel 6 V
Vaša cena:
229,20 € s DPH
189,42 € bez DPH
ikona
ikona

Dymový káblový detektor CAS-GOV je zástupca z radu RADAL Cig-Arrete® SD Evolution. Táto rada ako jedna z prvých využíva rozšírenú technológiu detekcie. Systém RADAL Cig-Arrete® je dokonalým riešením a nástrojom správy objektov v presadzovaní a dodržiavaní povinnosti zákazu fajčenia, požiarnej prevencie a mnohých ďalších bezpečnostných rizík.

 

Kam je vhodné detektor inštalovať?

Je vhodný do menej kontrolovateľných miest, ako sú napr. verejné toalety, kabínky, šatne, diskrétne zóny, priestory vyhradené pre zamestnancov alebo verejné budovy, kde môže častejšie dochádzať k porušovaniu zákazu manipulovania s ohňom či fajčenia tabakových výrobkov. Zariadenie môže byť inštalované samostatne alebo môže byť káblovo prepojené s ďalšími zariadeniami ako sú napríklad detektory dymu a plameňa, PIR pohybu, opticko-hlasové signalizátory alebo riadiacie panely. Z dôvodu, že je CAS-GOV vhodný do miest, kde častejšie dochádza k porušovaniu predpisov a aby nedošlo k jeho mechanickému poškodeniu alebo odcudzeniu, odporúčame detektor zabezpečiť pomocou oceľového anti vandal krytu CSA-AVC3. Inštalovať ho možno na strop alebo stenu.

 

Čo všetko detektor dokáže?

Technológia dymového detektora CAS-GOV rýchlo a so 100% účinnosťou detekuje tabakový dym a obyvateľov na túto skutočnosť upozorní vizuálnou signalizáciou, hlasovou správou alebo iným akustickým signálom. Citlivosť senzorov možno nastaviť až z piatich režimov citlivosti. Softvér SmartWave © pre prehrávanie hlasových správ umožňuje výber zo 100 hlasových správ, nastavenie časového intervalu, hlasitosť a počet opakovaných prehrávaní. Tieto funkcie je možné nastaviť diaľkovým ovládačom CSA-IR2. GAS-GOV je napájaný externým napájacím modulom CSA-006, pomocou AC adaptéra CSA-SMPS alebo pomocou 4 kusov alkalických batérií typu AA.

 

Ako je detektor napájaný?

Pred nízkym stavom napájania a hroziacim vybitím batérie, upozorňuje hlasová správa "Fault - Battery is Low".  

 

* Certifikovaný podľa noriem: CE, EQC

 

Výhody:

  • Patentovaná technológia detekcie tabakového dymu

  • Napájanie na externý napájací modul CSA-006 alebo alkalické batérie AA alebo pomocou AC adaptéra CSA-SMPS

  • 100% účinnosť detekcie dymu

  • Akustické upozornenie na koniec životnosti batérie

  • Možnosť ovládania diaľkovým ovládačom CSA-IR2 (nie je súčasť balenia)

  • Certifikovaný

  • Možnosť režimu deaktivácie

Akustický signál Áno, prostredníctvom prednastavených hlasových správ
Citlivosť prijímača Vysoká / Stredne vysoká / Normální / Stredne nízka / Vypnuté
Hmotnosť 0,6 kg
Materiál GRP plast - vystužené vlákna
Napájanie DC, 4 ks alkalické batérie 1,5 V typu AA (batérie nie sú súčasťou balenia), pomocou AC adaptéra CSA-SMPS, pomocou externého napájacieho modulu CSA-006 alebo externého napájacieho boxu CSA-EBB
Pracovná teplota -10°C až +50°C
Prepojenie detektorov Bezdrôtový, Kábel 8 - 28 V, Kábel 6 V
Prevádzková vlhkosť 0 až 90 % RH, nekondenzujúca
Rozmer výrobku 197 x 127 x 28 mm
Signalizácia konca životnosti Áno, hlasová správa