Radal CSA-POD káblový PIR detektor pohybu

Káblový PIR detektor pohybu; funkcia režimu "Cleaner Mode"; slot pre SD pamäťovú kartu

Kód: CSA-POD
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: CZ - S
Kategórie: Detektory tabakového dymu a plameňa
Prepojenie detektorov:
Kábel 8 - 28 V
Kábel 6 V
Vaša cena:
180,80 € s DPH
149,42 € bez DPH
ikona
ikona

Káblový PIR detektor pohybu CSA-POD je zástupca z radu RADAL Cig-Arrete® SD Evolution. Táto rada ako jedna z prvých, ktorá využíva rozšírenú technológiu detekcie. Systém RADAL Cig-Arrete® je dokonalým riešením a nástrojom správy objektov v presadzovaní a dodržiavaní povinnosti zákazu fajčenia, požiarnej prevencie a mnohých ďalších bezpečnostných rizík.

 

Kam je vhodné detektor inštalovať?

Je vhodný do menej kontrolovateľných miest, ako sú napr. verejné toalety, kabínky, šatne, diskrétne zóny, priestory vyhradené pre zamestnancov alebo verejné budovy, kde môže častejšie dochádzať k porušovaniu zákazu manipulovania s ohňom, či fajčenia tabakových výrobkov. Zariadenie môže byť inštalované samostatne alebo môže byť káblom prepojené s ďalšími zariadeniami, ako sú napríklad detektory dymu a plameňa, PIR pohybu, opticko-hlasové signalizátory alebo riadiaci panely. Z dôvodu, že je CAS-POD vhodný do miest, kde častejšie dochádza k porušovaniu predpisov, a aby nedošlo k jeho mechanickému poškodeniu alebo odcudzeniu, odporúčame detektor zabezpečiť pomocou oceľového anti vandal krytu CSA-AVC3.

 

Čo všetko detektor dokáže?

Vďaka technológii SpeechPOD PIR pohybového senzora dokáže v prípade detekcie pohybu spustiť prednastavené hlasové správy. Môže tak zabrániť napr. riziku pošmyknutia na mokrej podlahe, zakopnutia o prekážku alebo pádu. Ďalej je tiež vhodný pri bezpečnostnom monitoringu u pokladničných, či bankových prepážkach. Vďaka možnosti kombinácie senzoru pohybu a hlasových správ nachádza širokú škálu využitia. Možno tiež nastaviť funkciu "Cleaner Mode". Túto funkciu iste ocenia upratovacie služby, ktoré môžu pri detekcii pohybu prednastaviť hlasovú správu upozorňujúcu na mokrú, či klzkú podlahu. Nastavený časový interval sa po jeho ukončení automaticky vráti do pôvodného režimu. Funkcie detektora možno nastaviť diaľkovým ovládačom CSA-IR2.

 

Ako je detektor napájaný?

CSA-FGS môže byť napájaný externým napájacím modulom CSA-006, pomocou AC adaptéra CSA-SMPS alebo pomocou 4 kusov alkalických batérií typu AA.

 

* Certifikácia podľa noriem: CE, EQC

 

Výhody:

  • Unikátna technológia SpeechPOD PIR detekcie pohybu
  • Softvér SmartWave © pre prehrávanie hlasových správ
  • Možnosť naprogramovania až 100 hlasových správ v ľubovoľnom jazyku
  • Možnosť nastavenia časového intervalu medzi jednotlivými správami, takže hlasové správy budú prehrávané v správnu chvíľu
  • Napájanie na externý napájací modul CSA-006 alebo alkalické batérie AA alebo pomocou AC adaptéra CSA-SMPS
  • Akustické upozornenie na koniec životnosti batérie
  • Možnosť ovládania diaľkovým ovládačom CSA-IR2 (nie je súčasť balenia)
Akustický signál Áno, prostredníctvom prednastavených hlasových správ
Certifikácia CE, EQC
Citlivosť prijímača Vysoká, stredne vysoká, normálna, stredne nízka, nízka alebo vypnutá
Hmotnosť 0,6 kg
Materiál GRP plast - vystužené vlákna
Napájanie DC, 4 ks alkalické batérie 1,5 V typu AA (batérie nie sú súčasťou balenia), pomocou AC adaptéra CSA-SMPS, pomocou externého napájacieho modulu CSA-006 alebo externého napájacieho boxu CSA-EBB
Pracovná teplota -10°C až +50°C
Prepojenie detektorov Kábel 8 - 28 V, Kábel 6 V
Prúdový odber <250 mA
Prevádzková vlhkosť 0 až 90 % RH, nekondenzujúca
Rozmer výrobku 197 x 127 x 28 mm
Signalizácia konca životnosti Áno, hlasová správa
Statický prúd <0,5 mA
Výstup Káblový
Spôsob montáže Na stenu, strop