SpurTex® V100 FFP2 NR nanorespirátor balenie 5 ks

SpurTex® V100 FFP2 NR nanorespirátor; farba: čierna alebo biela; balenie: 5 ks; trvanlivosť 5 rokov; česká výroba

Kód: 540403008
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: CZ
Kategórie: Ochrana dýchacích ciest
Farba:
Čierna
Biela
Vaša cena:
8,80 € s DPH
8,80 € bez DPH
ikona
ikona

SpurTex® V100 FFP2 NR nanorespirátor SPUR s vírusovým záchytom 98,5% obsahuje českú nanovlákennou membránu. Jedná sa o respirátory FFP2 (potrebná účinnosť normy 94%, reálne nameraná 98,5%). Vďaka nízkemu tlakovému odporu umožňujú ľahké dýchanie. Ide o jednorazový respirátor bez ventilu. Je veľmi ľahký a prodyšný.Nanorouška má zabudovaný tvarovacie pliešok, vďaka ktorému maska perfektne doľahne okolo nosa a tiež biele gumičky z nylonu.

 

Standartní 3vrstvá rouška    Nanorouška 
✓    pohodlné nošení ✓  
✓   příznivý cena ✓  
x pětivrstvá ochrana ✓  
x nanovlákno ✓  
x mechanická filtrace ✓  
x vysoká prodyšnost ✓  
x záchyt virů až 80% ✓  

 

Bežná zdravotnícke rúška a nanovlákenná rúška

Kým sa obyčajné zdravotnícke rúška skladajú z troch netkaných textílií, nanoroušky spolu s vrstvou netkaných textílií obsahujú nanovlákenné membrány, ktoré zachytávajú väčšie množstvo vírusov a baktérií. Dôvod prečo obyčajné zdravotnícke rúška stráca svoju účinnosť je elektrostatické nabíjanie jednej z vrstiev. Nabíjaním tejto vrstvy získava zdravotnícke rúška zvýšenú účinnosť ochrany. Avšak vlhkosť elektrostatika vybíja, a tým pádom stráca rúška po niekoľkých desiatkach minút nosenie účinnosť záchytu baktérií a vírusov. Nanoroušky pôsobením vlhkosti nestráca svoju účinnosť. 

Na rozdiel od bežných zdravotníckych rúšok majú nové nanoroušky filter z nanovlákien, ktorý chráni pred prienikom vírusov obojsmerne a chráni tak nielen okolia užívateľa rúšok, ale aj ich nositeľa. 

 

Priemyselný respirátor a nanovlákenný respirátor

Nosením priemyselných respirátorov nechráni nositeľ svoje okolie. Priemyselné respirátory sú navrhnuté tak, aby chránili jeho nositeľa proti vdýchnutiu nečistôt pri veľkom priemyselnom znečistení. Keďže majú tieto respirátory výdychové ventily, vďaka ktorým odchádza vydychovaný vzduch, prepúšťa tak do svojho okolia nielen vydychovaný vzduch ale aj ďalšie baktérie a vírusy, ktoré respirátor nezachytí. Nosením priemyselných respirátorov nositeľ nechráni svoje okolie a nezabraňuje nijako šírenie vírusov a baktérií v jeho okolí.

Nanoroušky však žiadne výdychové ventily nemajú. Nositelia nanouroušek vydychovaním aj nadechováním filtrujú vzduch cez nanovlákennou membránu, a tým bráni prieniku baktériám a vírusom (dovnútra / von) do jeho okolia.

Životnosť bežných zdravotných rúšok a priemyselných respirátorov je približne niekoľko desiatok minút, a tým pádom prichádza k veľkej spotrebe danej komodity. Nanovlákenné rúška svojou konštrukciou a materiálom umožňujú nositeľovi ochranu po celú dobu ich pracovnej smeny. 

 

Životnosť a ekonomický pohľad

Pri nákupe väčšieho množstva bežných zdravotníckych rúšok či priemyselných respirátorov sa často táto komodita presúva do skladov. Bohužiaľ vplyvom času stráca rúška a respirátory svoju účinnosť. Elektrostaticky nabité textílie absorbujú vlhkosť a tým sa vybíja. Väčšinou sa tak životnosť daných rúšok pohybuje do dvoch rokov. Po uplynutí tejto doby stráca účinnosť a tým pádom prestávajú spĺňať požiadavky európskych noriem. 

Rúška s nanovlákennou membránou majú 5x väčšiu životnosť. Nanovlákenné respirátory je možné skladovať aj 10 rokov a stále si zachovajú svoju účinnosť pri ochrane nositeľa a jeho okolie v prevencii proti šíreniu vírusových nákaz.

Pri pohľade na životné prostredie a ekonomickú výhodu skladovanie sú nanovlákenné rúška skvelou voľbou.

 

Výhody:

  • Nepoužité nano-respirátory FFP2 je možné skladovať 5 rokov
  • Bez výdychového ventilčeka
  • Jednoduché a praktické uchytenie na gumičky
  • Ľahké dýchanie vďaka nízkemu tlakovému odporu
  • Tvarovateľný pásik v oblasti nosa
  • Materiál šetrný k prírode

 

Farba Čierna, Biela
Filtračná trieda FFP2
Tvarovací drôtik Áno
Úchyt Gumičky z nylonu