SpurTex® V300 FFP3 NR nanorespirátor balenie 3 ks

SpurTex® V300 FFP3 NR nanorespirátor; farba: biela; balenie: 3 ks; trvanlivosť 5 rokov; česká výroba

Kód: 540403037
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: CZ
Kategórie: Ochrana dýchacích ciest
Vaša cena:
11,88 € s DPH
11,88 € bez DPH
ikona
ikona

Podľa rozhodnutia vlády, ktorá schválila dvojmesačné zrušenie dane z pridanej hodnoty (DPH) na respirátory kategórie FFP2 a vyššie, sme upravili ceny respirátorov. Z technických dôvodov nie je možné na našom internetovom obchode odstrániť cenu s DPH, preto upozorňujeme, že PLATÍ CENA BEZ DPH, PRI PLATBY KARTOU VÁM BUDE ROZDIEL vrátená späť na ÚČET. Opatrenie platí od stredy 3. 2. 2021.

Prečo si nanorespirátor zaobstarať?

Prvý skladaný nanovlákenný FFP3 respirátor na svete! Nano respirátor SPURTEX® má overený záchyt 99,4% pre submikrónovej častice vrátane častíc veľkosti vírusov. Nano respirátor je vhodný pre všetkých, ktorí potrebujú najvyšší stupeň ochrany. Nanovlákenné respirátory sú jednorazové bez výdychového ventilu a majú vystužený ohýbateľný okraj, ktorý sa ľahko prispôsobí akémukoľvek tvaru tváre. Práve tzv. Fit faktor je kľúčové pre efektivitu ochranné pomôcky.

Standartní 3-vrstvová rúška Nanorouška
pohodlné nosenie
priaznivý cena
x päťvrstvová ochrana
x nanovlákno
x mechanická filtrácia
x vysoká priedušnosť
x záchyt vírusov až 80%

Bežná zdravotnícke rúška X Nanovlákenná rúška

Kým sa obyčajné zdravotnícke rúška skladajú z troch netkaných textílií, nanoroušky spolu s vrstvou netkaných textílií obsahujú nanovlákenné membrány, ktoré zachytávajú väčšie množstvo vírusov a baktérií. Dôvod prečo obyčajné zdravotnícke rúška stráca svoju účinnosť je elektrostatické nabíjanie jednej z vrstiev. Nabíjaním tejto vrstvy získava zdravotnícke rúška zvýšenú účinnosť ochrany. Avšak vlhkosť elektrostatika vybíja, a tým pádom stráca rúška po niekoľkých desiatkach minút nosenie účinnosť záchytu baktérií a vírusov. Nanoroušky pôsobením vlhkosti nestráca svoju účinnosť. Na rozdiel od bežných zdravotníckych rúšok majú nové nanoroušky filter z nanovlákien, ktorý chráni pred prienikom vírusov obojsmerne a chráni tak nielen okolia užívateľa rúšok, ale aj ich nositeľa.

Priemyselný respirátor X Nanovlákenný respirátor

Nosením priemyselných respirátorov nechráni nositeľ svoje okolie. Priemyselné respirátory sú navrhnuté tak, aby chránili jeho nositeľa proti vdýchnutiu nečistôt pri veľkom priemyselnom znečistení. Keďže majú tieto respirátory výdychové ventily, vďaka ktorým odchádza vydychovaný vzduch, prepúšťa tak do svojho okolia nielen vydychovaný vzduch ale aj ďalšie baktérie a vírusy, ktoré respirátor nezachytí. Nosením priemyselných respirátorov nositeľ nechráni svoje okolie a nezabraňuje nijako šírenie vírusov a baktérií v jeho okolí. Nanoroušky však žiadne výdychové ventily nemajú. Nositelia nanouroušek vydychovaním aj nadechováním filtrujú vzduch cez nanovlákennou membránu, a tým bráni prieniku baktériám a vírusom (dovnútra / von) do jeho okolia. Životnosť bežných zdravotných rúšok a priemyselných respirátorov je približne niekoľko desiatok minút, a tým pádom prichádza k veľkej spotrebe danej komodity. Nanovlákenné respirátory svojou konštrukciou a materiálom umožňujú nositeľovi ochranu po celú dobu ich pracovnej smeny.

Životnosť a ekonomický náhľad

Pri nákupe väčšieho množstva bežných zdravotníckych rúšok či priemyselných respirátorov sa často táto komodita presúva do skladov. Bohužiaľ vplyvom času stráca rúška a respirátory svoju účinnosť. Elektrostaticky nabité textílie absorbujú vlhkosť a tým sa vybíja. Väčšinou sa tak životnosť daných rúšok pohybuje do dvoch rokov. Po uplynutí tejto doby stráca účinnosť a tým pádom prestávajú spĺňať požiadavky európskych noriem. Rúška s nanovlákennou membránou majú 5x väčšiu životnosť. Nanovlákenné respirátory je možné skladovať aj 10 rokov a stále si zachovajú svoju účinnosť pri ochrane nositeľa a jeho okolie v prevencii proti šíreniu vírusových nákaz. S ohľadom na životné prostredie a ekonomickú výhodu skladovanie sú nanovlákenné rúška skvelou voľbou.

výhody:

  • Filtračné účinnosť nanoštruktúrou membrány 99,4%
  • Nepoužité nano-respirátory FFP3 je možné skladovať 5 rokov
  • Bez výdychového ventilčeka = ochrana nielen nositeľa, ale aj jeho okolie
  • Jednoduché a praktické uchytenie na gumičky
  • Ľahké dýchanie vďaka nízkemu tlakovému odporu
  • Tvarovateľný pásik v oblasti nosa s penovým utesnením
  • Materiál šetrný k prírode
Filtračná trieda FFP3
Materiál Nanovlákno
Tvarovací drôtik Áno
Výdychový ventil Nie