Automatické hasiace zariadenie ČERVINKA FIRE BALL - protipožiarna guľa

Triedy požiaru: A, B, C, E; objem hasiacej látky: 1,3 kg; so stojanom; vhodné do obytných miestností, priemyselných objektov, pri vznietení elektrického zariadenia pod vysokým napätím&

Kód: 0107C
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Červinka - Czech Republic
Kategórie: Plynové hasiace prostriedky
EAN: 8594158870032
Vaša cena:
65 €
35,99 € s DPH
29,74 € bez DPH
ikona
ikona

Prečo si FIRE BALL zaobstarať?

Protipožiarna guľa je najjednoduchšie a najefektívnejšie automatické hasiace zariadenie, ktorým môžete znížiť riziko vzniku požiaru a zároveň vzniknutému požiaru účinne čeliť.

 

Čo s ním môžeme hasiť?

Je určený ako základný hasiaci prostriedok na hasenie požiaru tvrdých horľavých látok triedy A, kvapalných horľavých materiálov triedy B, požiarov vyvolaných horľavými plynmi triedy C, a tiež elektrických zariadení pod napätím. Zariadenie v sebe spája vlastnosti ručných hasiacich prístrojov a automatických systémov. Puzdro je vyrobené z bezpečnostného penového plastu a z vonkajšej strany je pokryté zápalnicou, ktorá pri vznietení uvádza do činnosti slabý pyronáboj zabudovaný do hornej časti vonkajšieho guľového puzdra. Pri výbuchu pyronáboja sa vonkajšie puzdro rozpadá na drobné úlomky a vnútri obsiahnutá, oheň potláčajúca prášková zmes, sa rozprašuje a vytvára blokujúci oblak nad ohniskom požiaru. Následkom toho sa požiar likviduje v priebehu niekoľkých sekúnd bez zásahu človeka. Aktivácia zariadenia je úplne bezpečná pre okolie. V prípade požiaru dôjde pri kontakte s otvoreným ohňom k samoaktivácii zariadenia. Pri tej zároveň vydáva hlasný zvuk, ako okamžité varovanie a požiarny poplach. Jedno zariadenie chráni priestor o rozlohe približne 3 m3. Pri rozprášení hasiaceho prostriedku je zaručené úplné bezpečie osôb, majetku a životného prostredia.

 

Kde všade je možné FIRE BALL použiť?

Zariadenie preukázalo vysokú efektívnosť pri likvidácii ohnísk vznietených v obytných miestnostiach, priemyselných objektoch, pri vznietení elektrického zariadenia pod vysokým napätím, na stavebných a vojenských objektoch, v nákladných a osobných dopravných prostriedkoch, záhradných chatách alebo v lodnej doprave. Balenie obsahuje automatický hasiaci prostriedok s držiakom pre jednoduché uchytenie, skrutky s hmoždinkami a samozrejme návod na použitie v štyroch jazykoch (CZ, ENG, DE, HU).

 

Ako FIRE BALL použiť?

Použitie je veľmi jednoduché a bezpečné. Stačí FIRE BALL vhodiť, alebo kotúlnuť z dostatočnej vzdialenosti priamo do ohňa a on už sa o všetko postará. Manipuláciu s ním zvládne naozaj každý (v prípade nutnosti aj deti a seniori). Človek zostáva v bezpečnej vzdialenosti, ale má nepretržitý dohľad nad situáciou. Je šetrný k životnému prostrediu, vášmu zdraviu a nepoškodí ani hasené predmety.

Garantovaná použiteľnosť je 5 rokov.

 

UŽÍVATEĽ SI MUSÍ PREČÍTAŤ A DORŽOVAT PRILOŽENÉ POKYNY DANÉ VÝROBCOM. PRE OSOBY STARŠIE 18 ROKOV.

Doba činnosti 3 - 10 s s
Hmotnosť 1,5 kg
Objem hasiva 1,3
Rozmery Priemer 147 mm mm
Triedy požiaru A, B, C, E
Typ Fire Ball