SAFE 400 testovací plyn v spreji pre detektory CO a tabakového dymu a plameňa 400 ml

Objem: 400 ml; kalibrovaný plyn pre bezpečné testovanie hlásičov oxidu uhličitého alebo požiaru a dymu

Kód: SAFE400
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: CZ - S
Kategórie: Testovacie plyny a príslušenstvo
EAN: 8595080009002
Vaša cena:
15,60 € s DPH
12,89 € bez DPH
ikona
ikona

Testovací plyn v spreji s objemom 400 ml určený pre testovanie senzorov detektorov a hlásičov oxidu uhličitého alebo cigaretového, či tabakového dymu. Umožňuje rýchlu a veľmi jednoduchú kontrolu, pričom nezanecháva škvrny, nespôsobuje koróziu, ani inak nepoškodzuje alebo neznehodnocuje hlásič. Jedná sa o kalibrovaný plyn, ktorý simuluje oxid uhoľnatý (CO), stlačený v plechovke a vystačí až na 10 testov. Koncentrácia plynu pre testovanie je úplne bezpečná voči okoliu a spĺňa normy BS / STN / EN 50291 alebo UL 2034.

 

Vlastnosti:

  • Použitie až pri 10 kompletných testoch
  • Obsahuje kvalitný kalibrovaný testovací plyn
  • Neobsahuje freóny - nie je škodlivý
  • Vhodný na použitie na všetky druhy detektorov CO aj tabakového dymu
  • Všetky potrebné komponenty sú uložené vo viečku plechovky
  • Testuje prevádzkyschopnosť zariadenia i senzora
  • Bezpečná koncentrácia plynu
  • Jednoduché a rýchle použitie
  • Najnižšia cena za test!

 

Spôsob vykonania testu detektora CO

Pripravte si rozprašovač a nasaďte naň kapilárnu trubičku (súčasť balenia). Vložte hlásič do fóliového izolačného puzdra, zasuňte trubičku a puzdro utesnite pomocou šnúrok po obvode, ktoré možno ľahko stiahnuť. Nevytláčajte z puzdra prebytočný vzduch. Aktivujte rozprašovač približne na dobu 3 sekúnd, potom vytiahnite trubičku a rýchlo puzdro úplne uzavrite. Do 3 minút by sa mal alarm na detektore automaticky spustiť. Ak sa alarm nespustí, opakujte test znovu po 15 minútach. Ak opäť nereaguje, je nutné vymeniť hlásič za nový. V každom prípade je nutné detektor po vybratí z izolačného puzdra dočasne umiestniť do priestoru s dostatkom čerstvého vzduchu (napríklad k otvorenému oknu). Test vykonávajte vždy pri inštalácii detektora a následne kontrolujte každých 6 mesiacov v dobre vetranej miestnosti.

 

Spôsob vykonania testu tabakového dymu a plameňa

Test prebieha rovnako ako u testovanie CO, iba s tým rozdielom, že nie je nutné umiestňovať detektor do izolačného puzdra. Podržte kapilárnu trubičku vo vzdialenosti 3 až 5 cm od komory senzora a aktivujte rozprašovač po dobu asi 1 sekundy. Alarm hlásiča by sa mal automaticky spustiť do niekoľkých sekúnd.